امنیت

سیستم عامل و شبکه ارتباط امنیتی بر لینوکس

معرفی

لینوکس ایده گستر، سیستم عامل آزاد مبتنی بر سیستم عامل لینوکس است که برای سازمان های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد. قابلیت شخصی سازی این سیستم عامل برای مصارف خاص از مشخصه های آن است . کاربران می توانند یک سیستم عامل شخصی سازی شده متناسب با ابزارها و نرم افزارهای مورد نیاز خود را داشته باشند . این سیستم عامل مبتنی بر سیستم عامل گنو/ لینوکسی بوده که در عین داشتن قابلیت های ذکر شده توانایی شخصی سازی شدن با توجه به نیاز افراد را دارد.

کارت هوشمند شناسایی، رمز نگاری و امضا دیجیتال

معرفی

توسط این محصول با بکارگیری امکانات حفاظتی کارتهای هوشمند مشخصات هویتی کاربر را بر روی کارت ذخیره می کند. این کارت علاوه بر کاربرد احراز هویت و کنترل دسترسی، جهت ورود امن به سیستمهای رایانه ای استفاده می شود.  مکانیزم ورود به سیستم به کمک کارتهای هوشمند، سطح امنیتی سیستم را نسبت به روشهای متداول مبتنی بر نام کاربری و رمز عبور به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. 

امنیت

اطلاعات تولید شده در نرم افزارها، از حیاتی ترین بخش‌های درون هر سیستم می باشدکه به اشکال گوناگونی در دسترس است. این اطلاعات در دنیای امروز از جنبه حفظ حریم شخصی اشخاص و همچنین از نگاه تجاری بسیار حساس و با ارزش می باشند. دسترسی به این اطلاعات از داخل یا خارج سیستم و به صورت تصادفی و یا عمدی ممکن است مورد تهدید قرار گیرد. به همین دلیل بحث امنیت اطلاعات و سیستم ها بسیار جدی و مورد توجه قرار گرفته است. شرکت ایده گستر با بکارگیری دانش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود توانمندی انجام پروژه های ارزیابی امنیت و ارائه محصولات امنیتی را دارد که عبارتند از: